Me emme kierrä aurinkoa, emmekä vastuuta!

Kun ammattimies tahtoo aidosti palvella asiakastaan ja samalla kamppailla alalla vallitsevia epäkohtia ja ennakkoluuloja vastaan – hän perustaa yrityksen. Näin tekivät Aku Hytönen ja Mikko Paldanius. Mukaan lähti vielä samanhenkistä väkeä ja näin syntyi Paneelimestarit.

Olemme etsimäsi ammattilainen, kun toivot laatua, palvelua ja rehellisyyttä. Näille yksinkertaisille periaatteille meidän toimintamme perustuu.

Laatu – Ammattimainen ote ja tarkkuus. Luotamme laatuumme ja siksi annamme markkinoiden pisimmät takuut tuotteillemme, työllemme ja Sinun tuotollesi.

Palvelu – Henkilökuntamme koostuu väestä, jotka tahtovat tehdä asiat toisin – paremmin. Olemme asennuspalvelusi, tukinumerosi ja auttava taho vielä vuosien jälkeenkin.

Rehellisyys – Luottamus ennen kaikkea. Me emme tuputa, emme pakkomyy ja saat taatusti kaiken tiedon, sekä aina yksilöllisen ratkaisun juuri Sinun tarpeeseesi.

Tuki ja huolto – Autamme sinua, vastaamme mielellämme kysymyksiisi ja huoltomme on taatusti varmatoiminen. Miten voimme olla avuksi? Me emme jätä sinua yksin asennuksen jälkeen.

Asiakaspalvelu/
vaihde

0102994280

Tekninen tuki

0102994289

Myynti

0102994281

Asennus

0102994282

Laskutus

0102994283

Mestarimme

Hallinto

Aku Hytönen
Johtaja

045 206 2755
aku.hytonen@paneelimestarit.fi

Jaana Joensuu
Sihteeri

050 3064 433
jaana.joensuu@paneelimestarit.fi

Mikko Paldanius
Asennuspäällikkö

044 977 1035
mikko.paldanius@paneelimestarit.fi

Juha Salo
Sähkötöiden johtaja

010 299 4282
juha.salo@paneelimestarit.fi

Timo Kumpulainen
Myyntipäällikkö

050 556 5474
timo.kumpulainen@paneelimestarit.fi

Myynti/Pirkanmaa

Timo Kumpulainen
Myyntipäällikkö

050 556 5474
timo.kumpulainen@paneelimestarit.fi

Pasi Salminen
Myyntiedustaja

050 554 3694
pasi.salminen@paneelimestarit.fi

Myynti/Satakunta

Jonas Laine
Aluepäällikkö

050 313 5345
jonas.laine@paneelimestarit.fi

Ville-Veikko Kokko
Myyntiedustaja

045 206 6976
ville.kokko@paneelimestarit.fi

Sanna Nattila
Myyntiedustaja

050 322 6887
sanna.nattila@paneelimestarit.fi

Yritysmyynti

Pekka Tuominen
Projektipäällikkö

0400 783 129
pekka.tuominen@paneelimestarit.fi

Kai Vikkula
Myyntiedustaja

040 829 6234
kai.vikkula@paneelimestarit.fi

Asiakashankinta

Heli-Paula Limnell-Mäkelä
Asiakashankintapäällikkö

050 301 2470
heli-paula@paneelimestarit.fi

Helena Grönblom
Asiakashankkija

Vivika Küppar
Asiakashankkija

Ismo Lammela
Asiakashankkija

Oliver Hytönen
Asiakashankkija/kausityöntekijä

Asennus

Mikko Paldanius
Asennuspäällikkö

044 977 1035
mikko.paldanius@paneelimestarit.fi

Ville Tarra
Sähköasentaja

010 299 4282

Ville Puharinen
Sähköasentaja

010 299 4282